Pri nákupe nad 75 € s DPH máte dopravu kuriérom v rámci SR zdarma.

Antigénový test SINGCLEAN IVD COVID-19 zo slín - Balenie: 1ks

Kategória

Balenie: 5ks

4,90  s DPH (4,45  bez DPH)

Na sklade

Facebook
Twitter
Email

Antigénový test SINGCLEAN IVD COVID-19 zo slín

 

Testovacia sada COVID-19 (Metóda koloidného zlata) je imunochromatografický test na koloidné zlato. Test používa protilátku COVID-19 (SARS-CoV-2) (testovacia línia T) a protilátku IgG (kontrolná línia C) imobilizované na nitrocelulózovom prúžku. Vínovo sfarbená konjugovaná podložka obsahuje koloidné zlato konjugované s inou protilátkou COVID-19 (SARS-CoV-2) konjugovanou s koloidným zlatom a myšími IgG-zlatými konjugátmi. Keď sa do jamky na vzorku pridá spracovaný pufer obsahujúci vzorku, spojí sa COVID-19 (SARS-CoV-2) s konjugátom protilátky COVID-19 a vznikne komplex antigénu. Tento komplex migruje nitrocelulózovou membránou kapilárnym pôsobením. Keď sa komplex stretne s líniou protilátky COVID-19 testovacej línie T, komplex sa zachytí a vytvorí farebne sfarbený prúžok, ktorý potvrdí výsledok reaktívneho testu. Absencia farebného pruhu v testovacej oblasti indikuje nereaktívny výsledok testu. Test obsahuje vnútornú kontrolu (línia C), ktorá by mala vykazovať vínovo sfarbený pás konjugátu protilátky IgG bez ohľadu na vývoj farby na ktoromkoľvek z ďalších testovacích línií. Inak je výsledok testu neplatný a vzorka musí byť znovu otestovaná novou sadou.

Testy Singclean sú spoľahlivé. Nejedná sa o testy dovezené ako českou tak španielskou vládou. Singclean je spoločnosť majúca vlastnú pobočku vo Švédsku. Firma Singclean vyrába celý rad iných testov (tehotenské, HIV, atď.).

Výhody antigénneho testu

1. Výsledky sú hotové za 15 minút
2. Presný diagnostický nástroj pre aktívnu infekciu
3. Jednoduchá správa a čítanie výsledkov
4. Cenovo dostupné, nie je potrebný žiadny nástroj
5. Vhodný pre testovanie v masovom meradle

Kroky testovania:

1. 30 minút pred odberom slín nejedzte, nepite, nefajčite, nečistite si zuby. Odstráňte tampónový obal a špičku huby držte na jazyku, kým špička úplne nenasiakne slinami (aspoň dve minúty).

2. Vložte tyčinku do skúmavky s vopred pridanými 6 kvapkami extračného pufra a tyčinku asi 10-krát otočte.

3. Nechajte tyčinku v extrakčnej skúmavke po dobu 1 minúty. Odstráňte tyčinku a súčasne stlačte špičku tyčinky, aby ste z tampónu extrahovali kvapalinu.

4. Hrot kvapkadla pevne pritlačte na tubu a nechajte roztok 1 minútu odstáť.

5. Naneste 3 kvapky extrahovaného roztoku do jamky na vzorku testovacieho zariadenia.

6. Po pätnástich minútach odčítajte výsledky.

Pozitívne:
Pokiaľ sa objavia ako kontrolné línie (C), tak testovacie línie (T), znamená výsledok prítomnosť
Antigén COVID-19 (SARS-CoV-2) vo vzorke. Výsledok je pozitívny COVID-19.

Negatívne:
Ak sa objavia iba kontrolné línie (C), výsledok ukazuje, že vo vzorke neboli detekované žiadne antigény COVID-19 (SARS-CoV-2). Výsledok je negatívny COVID-19.

Neplatný:
Pokiaľ sa kontrolná čiara (C) po vykonaní testu neobjaví, je výsledok považovaný za neplatný. Najpravdepodobnejším dôvodom zlyhania kontrolnej linky je nedostatočný objem vzorky alebo nesprávne postupy. Skontrolujte postup a opakujte test s novou testovacou súpravou.

Obmedzenie

1. Kedykoľvek je to možné, použite čerstvé vzorky.
2. Pozitívne výsledky nevylučujú bakteriálnu infekciu ani súbežnú infekciu inými vírusmi.
3. Negatívny výsledok môže nastať, ak je množstvo antigénu COVID-19 prítomného vo vzorke pod detekčnými limitmi testu alebo ak sa nepodarilo odobrať antigén COVID-19 v nosovej dutine pacienta.
4. Negatívne výsledky nevylučujú infekciu liekom COVID-19 a nemali by sa používať ako konečný alebo jediný základ pre rozhodnutie o liečbe alebo riadení pacienta. Negatívne výsledky by mali byť brané do úvahy v súvislosti s nedávnymi expozíciami pacienta, anamnézou a prítomnosťou klinických príznakov a príznakov zhodných s COVID-19. Pre presnejší výsledok testu opakujte testy alebo ich potvrďte inými testovacími metódami a odporúčajú sa klinické nálezy.

Príbalový leták – Návod na použitie:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Stiahnuť [2.02 MB]

Prehlásenie o zhode:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Stiahnuť [2.31 MB]

 

 

 

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Zobrazovaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním a uchovávaním cookies. Čítať viac.