Pri nákupe nad 75 € s DPH máte dopravu kuriérom v rámci SR zdarma.

Singclean COVID-19 Rapid IgG/IgM test na protilátky - Balenie: 1ks

Kategória

Balenie: 1ks

9,80  s DPH (8,91  bez DPH)

Na sklade

Facebook
Twitter
Email

Test na protilátky – Singclean COVID-19 Rapid IgG/IgM

Singclean COVID-19 Rapid IgG/IgM T v celej ľudskej krvi, sére alebo plazme. Metóda s koloidným zlatom. Diagnostická súprava.

Balenie obsahuje 1 test.

Určené len pre profesionálne diagnostické použitie in vitro. Test poskytuje orientačný výsledok.

Návod na použitie:

Odber vzoriek:

 1. Testovacia súprava COVID-19 IgG / IgM (Colloidal Gold Metod) sa môže použiť na testovanie plnej krvi, krvného séra alebo krvnej plazmy.
 2. Čo najskôr oddeľte sérum alebo plazmu od krvi, aby sa zabránilo hemolýze. Používajte iba čisté vzorky bez hemolýzy.
 3. Testovanie by sa malo vykonať okamžite po odbere vzoriek. Vzorky nenechávajte dlhodobo pri izbovej teplote. Vzorky séra a plazmy sa môžu uchovávať pri teplote 2 – 8 °C až 3 dni. Pri dlhodobom skladovaní by sa vzorky mali uchovávať pri teplote pod -20 °C. Plná krv odobratá vene punkciou sa má uchovávať pri teplote 2 – 8 °C, ak sa má test vykonať do 2 dní od odberu. Nezmrazujte vzorky plnej krvi. Plná krv odobratá z prsta by sa mala vyšetriť okamžite.
 4. Pred vykonaním testu nechajte vzorky zohriať na izbovú teplotu. Mrazené vzorky musia byť pred testom úplne rozmrazené a dobre premiešané. Vzorky sa nesmú opakovane zmrazovať a rozmrazovať.
 5. Ak sa majú vzorky krvi prepraviť, mali by byť zabalené v súlade s miestnymi predpismi týkajúcimi sa prepravy biologických materiálov.

 

Skúšobný postup:
Pred testovaním nechajte skúšobnú kazetu, vzorku, tlmivý roztok a / alebo kontroly, aby sa ustálili na izbovej teplote (15 – 30 °C).

1. Vyberte testovaciu kazetu z utesneného fóliového vrecka a použite ju čo najskôr. Najlepšie výsledky sa dosiahnu, ak sa test uskutoční do jednej hodiny.

2. Položte testovacie zariadenie na čistý a rovný povrch.

 • Pre vzorky séra alebo plazmy:
  Pomocou dodaného kvapkadla odoberte vzorku séra / plazmy. Pridajte 1 kvapku vzorky séra / plazmy do jamky pre vzorku (S). Potom okamžite pridajte 2 kvapky tlmivého roztoku do jamky pre vzorky (S). Vyvarujte sa vzduchových bublín.
 • Pre vzorku plnej krvi:
  Priloženým kvapkadlom preneste 1 kvapku celej krvi do jamky vzorky (S) testovacieho zariadenia, potom okamžite pridajte 2 kvapky tlmivého roztoku do jamky pre vzorky (S). Vyvarujte sa vzduchových bublín

3. Počkajte, kým sa neobjavia farebné čiary. Výsledok by sa mal odčítať po 10 minútach. Výsledok neinterpretujte po uplynutí         času dlhšieho ako 20 minút.

Interpretácia výsledkov:
NEGATÍVNE:
Ak je prítomný iba pásik C, neprítomnosť vínovej farby v oboch pásikoch T (IgG a IgM) naznačuje, že vo vzorke sa nezistili žiadne protilátky proti COVID-19. Výsledok je negatívny.
IgM POZITÍVNE:
Ak sa zobrazí pásik IgM, spolu s pásikom C, test naznačuje prítomnosť IgM protilátky proti COVID-19 vo vzorke. Výsledkom je IgM COVID-19 pozitívny.
IgG POZITÍVNE:
Ak sa zobrazí pásik IgG, spolu s pásikom C, test naznačuje prítomnosť IgG protilátky proti COVID-19 vo vzorke. Výsledkom je IgG COVID-19 pozitívny.
IgG a IgM POZITÍVNE:
Ak sa zobrazia oba pásiky IgG aj IgM, spolu s pásikom C, test naznačuje prítomnosť oboch protilátok IgG aj IgM proti COVID-19 vo vzorke. Výsledkom je pozitívny IgG a IgM COVID-19 test.
NEPLATNÉ VÝSLEDKY:
Kontrolný pásik C sa neobjaví. Najpravdepodobnejšími príčinami zlyhania sú: nedostatočný objem vzorky alebo nesprávny postup. Skontrolujte postup a opakujte test s novou testovacou kazetou.
Ak problém pretrváva, prestaňte okamžite používať testovaciu súpravu a kontaktujte miestneho distribútora.

Upozornenia a bezpečnostné opatrenia:
1. Len pre profesionálne diagnostické použitie in Vitro. Nepoužívajte po dátume exspirácie.
2. Pred vykonaním testu je potrebné prečítať si priložený príbalový leták. Nedodržanie postupu vedie k nepresným výsledkom testu.
3. Nepoužívajte, ak je skúmavka / puzdro poškodené alebo zlomené.
4. Test je určený na jednorazové použitie. Za žiadnych okolností test nepoužívajte opakovane.
5. Zaobchádzajte so všetkými vzorkami, akoby obsahovali infekčné agens. Počas testovania dodržiavajte zavedené bezpečnostné opatrenia proti mikrobiologickým rizikám a pre správne zneškodnenie vzoriek dodržiavajte štandardné postupy.
6. Pri skúšaní vzoriek noste ochranný odev, ako sú laboratórne plášte, jednorazové rukavice a ochrana očí.
7. Vlhkosť a teplota môžu nepriaznivo ovplyvniť výsledky.
8. Test nevykonávajte v miestnosti so silným prúdením vzduchu, tj. elektrický ventilátor alebo silná klimatizácia.
9. COVID-19 IgG / IgM testovacia súprava (Colloidal Gold Metod) (ďalej len „výrobok“) používaná na detekciu protilátok produkovaných ľudským organizmom proti COVID-19 po infikovaní. Pacienti s pozitívnym nálezom COVID-19 môžu byť týmto výrobkom testovaní negatívne, pretože ľudské telo v období testovania ešte nevytvorilo alebo vytvorilo veľmi málo protilátok, ktoré test nedokáže zistiť.
10. Výrobok sa môže používať iba ako pomocná diagnostika u pacientov infikovaných COVID-19 a nemal by byť konečnou diagnostickou metódou infekcie COVID-19. Pre komplexnú diagnostiku sa musí kombinovať s inými metódami testovania.
11. Výrobok je určený na použitie zdravotníckymi pracovníkmi. Mali by ho používať výlučne zdravotnícki pracovníci, nie laická verejnosť.
12. Použité činidlo a príslušenstvo by sa malo tiež považovať za zdroj infekcie a malo by sa s ním zaobchádzať ako s odpadom z biologického hľadiska.

 

 

 

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Zobrazovaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním a uchovávaním cookies. Čítať viac.